REvil 70 Milyon Dolarlık Bitcoin Fidyesi İstedi

REvil fidye yazılımı çetesi, “bir milyondan fazla” virüslü sistem için evrensel bir şifre çözücü sağlamak karşılığında 70 milyon dolar değerinde rekor kıran bir Bitcoin istedi. 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü’nde dünya çapında binlerce işletme, yazılım şirketi Kaseya’ya yönelik bir tedarik zinciri saldırısından etkilendi. Saldırıyı gerçekleştirenler kritik bir güvenlik açığından yararlandıktan sonra bilgisayarları uzaktan yönetmek için kullanılan bir dizi VSA sunucusuna bulaşmayı başardılar.

REvil başlangıçta mağdurların çoğundan 45 bin dolar değerinde Monero ödemesini istedi, ancak o zamandan beri yeni bir anlaşma yaptı. Kaseya olayının ardından kripto paralar yeniden ön plana çıktı. ABD Başkanı Joe Biden, REvil bunu üstlenmeden önce saldırıyla ilgili federal bir soruşturma başlattı. FBI şu anda saldırıyı araştırmak için Kaseya ile birlikte çalışıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEthereum İki Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı
Sonraki İçerikCharles Hoskinson Cardano’da Binlerce Varlık Bulunduğunu İddia Etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz