Reuters: Binance Düzenleyicilerle İş Birliği Yapmadı

Binance
Binance

Bir Reuters soruşturması, Binance’in kamuya açıklandığı kadar düzenleme konusunda istekli olmadığını tespit etti. Reuters Cuma günü yayınlanan bir araştırma raporunda, dünyanın en büyük kripto borsasının Know your customers (KYC) kontrolleri tuttuğunu ve uyumlulukla ilgili kamuoyuna verdiği sözlere rağmen yetkililerle gerektiği gibi iş birliği yapmadığını söyledi. Rapor, Binance’in düzinelerce eski çalışanı, danışmanlar ve iş ortakları ile yapılan görüşmelerin yanı sıra yüzlerce belgenin incelemesine dayanıyordu.

Rapora göre Binance, düzenlemeyi memnuniyetle karşıladığını iddia ederken düzenleyicilerin ve ortakların faaliyetleriyle ilgili sorularını yanıtlamayı reddetti. Kripto borsası, Singapur, Japonya, Cayman Adaları ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere faaliyetleri hakkında dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerden faaliyetleri hakkında çok sayıda uyarı aldı. Reuters’a göre, 2020’de Binance, en az yedi ülke için kendi kara para aklama riski uyarılarına karşı hareket etti. Raporda, Binace CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun, KYC gereksinimleri konusundaki endişelerini dile getirdiklerinde üst düzey personeli de görmezden geldiği belirtildi. Binance, Reuters raporundaki iddiaları yalanladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz