Ray Dalio: Bitcoin Alternatif Bir Para Birimi

Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio, CNBC’deki röportajı sırasında lider kripto para birimi Bitcoin’in “alternatif bir para birimi” olduğunu söyledi. Dalio, mevcut para birimlerinin dijitalleştirilmiş versiyonları ile alternatif para birimleri arasında ayrım yapmanın önemli olduğunu dile getirdi. Ayrıca Dalio, geçtiğimiz günlerde Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz sene başında Bitcoin hakkında olumsuz görüşlerini paylaşan Dalio, Bitcoin’in ne bir değer deposu ne de bir borsa aracı olduğunu söylemişti. Ancak Dalio şimdilerde Bitcoin’e olan bakışını tamamen değiştirdi.

Dünyanın en büyük hedge fonunun başkanı, dijital yuanın potansiyel olarak en büyük kripto para birimiyle rekabet edebileceğini, ancak kripto pazarını tamamen ele geçiremeyeceğini belirtti. Bununla birlikte dijital bir dolardan bahseden Dalio, bunun da uygulanabilir olacağını ancak bu kadar rekabetçi olmayacağını söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz