Raoul Pal’dan Bitcoin, Altın ve Dolar Yorumu

Real Vision Group’tan Raoul Pal, Bitcoin (BTC), altın (XAU) ve ABD dolarının (USD) yükselmesini beklediğini açıkladı. Ancak Pal’a göre ABD doları diğer iki varlıktan çok daha fazla yükselecek. 21 Nisan tarihinde Twitter hesabından açıklama yapan Pal bu görüşün şimdilerde pek popüler bir görüş olmadığının farkında olduğunu belirtti. Bununla birlikte Pal, Bitcoin ve altın için hala yükseliş beklediğini belirtmesine rağmen ABD dolarının çok büyük bir patlama yapacağını öngördü.

Küresel hisse senetleri ve kripto para birimleri Mayıs ayı ortasında şiddetli bir şekilde çöktüğünde, yatırımcılar güvenilir varlık olarak gördükleri ABD dolarını kullandılar. Talep o kadar yüksekti ki bankaların banknotları tükeniyordu. 20 Mart’ta ise dolar endeksi (DXY) Ocak 2017’den bu yana en yüksek seviyesi olan 102.98’e ulaştı. Bu, Fed’in 16 Mart’ta faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirmesinden sadece dört gün sonra gerçekleşti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz