PwC Kripto Para Raporunu Yayınladı

Yeni bir PwC raporuna göre, kripto para satın alımları geçtiğimiz sene iki katına yükseldi. Profesyonel hizmetler ağı PwC’nin yeni bir raporu, kripto endüstrisindeki toplam birleşme ve satın alma hacminin 2019’da 481 milyon dolardan iki katından fazla artarak 2020’de 1.1 milyar dolara çıktığını bildirdi. Kriptodaki ortalama işlem büyüklüğü 2019’da 19 milyon dolardan geçtiğimiz sene yaklaşık 53 milyon dolara çıktı. Ayrıca geçtiğimiz sene Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki ülkeler anlaşma sayısında kayda değer bir artış yaşarken, Amerika üç katına çıktı. PwC’den Henri Arslanian, bu ölçümlerin 2021 yılında da yeni rekorlara ulaşacağını tahmin etti. Kriptoda daha fazla konsolidasyonun yanı sıra PwC, endüstrinin daha kurumsallaşacağını da öngördü.

Bilindiği üzere geçtiğimiz sene COVID-19’a bağlı olarak ortaya çıkan ekonomik sorunlar nedeniyle FED yüksek miktarda para bastı. Bu yatırımcıların kripto sektörüne yönelmesine neden oldu. Bireysel ve kurumsal yatırımcılar enflasyondan korunmak için kripto paralar satın almaya başladı. Özellikle 2020 yılının son çeyreğinde birçok kurumsal şirketin Bitcoin’i benimsemesi lider kripto para biriminin yükselmesini sağladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz