PwC: Kripto Hedge Fonlarının Yönettiği Varlık Sayısı 2020’de İki Katına Çıktı

PricewaterhouseCoopers’a (PwC) göre, kripto hedge fonlarının yönetimi altındaki toplam varlık sayısı 2020’de iki katına çıkarak 2019’da 2 milyar dolardan 3,8 milyar dolara yükseldi. PwC raporu, kripto fonlarının %90’ından fazlasının Bitcoin (BTC) ile ticaret yaptığını gösterdi. Bunu yakından takip eden Ethereum (ETH), tüm kripto hedge fonlarının %67’sinde yer aldı. Ayrıca ilk beş kripto para arasında %34 ile Litecoin (LTC), %30 ile Chainlink (LINK) ve %28 ile Polkadot (DOT) bulunuyor. Geleneksel hedge fonları gibi, PwC de çoğu kripto fonunun Cayman Adaları’nda olduğunu buldu. Ayrıca ABD ve Cebelitarık ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

Bu arada PwC kripto hedge fonunun piyasaya sürülmesini, büyük ölçüde Bitcoin’in fiyatı ile ilişkilendirdi. Raporda, “2018’deki fiyat artışı, daha fazla kripto fonunun piyasaya sürülmesi için bir katalizör görevi görürken, 2018’deki düşüş 2019’da daha az fon başlatılmasına neden oldu” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz