PlusToken Dolandırıcılığı Bitcoin Yükselişini İki Ay Daha Baskılayabilir

Kripto para analisti Ergo’ya göre PlusToken’ın piyasaya yaptığı satış baskısı bir süre daha devam edecek. Özellikle Çin’de etkili olan PlusToken ponzisi yaklaşık 200.000 Bitcoin (BTC) topladıktan sonra dolandırıcılığın ortaya çıkmasıyla düzenli olarak elindeki Bitcoinleri satmaya başlamıştı. Ergo, PlusToken ile alakası olan cüzdan hareketlerini izleyerek ortalama bir hesap çıkarttı. Satışların takip edilememesi için mixer kullanıldığından dolayı tam olarak bilmek mümkün olmasa da ortalama olarak satılacak miktarı tahmin etmenin mümkün olduğu belirtildi.

PlusToken ekibinin Ağustos ayından bu yana günlük ortalama 1300 Bitcoin sattığı tahmin ediliyor. Şimdiye kadar satılan Bitcoin’in 130.000 adet olduğu, ellerinde bulunan 60.000 civarı Bitcoin’i satmalarının ise 1,5 – 2 Ay daha süreceği ve bu satışın belli oranda fiyatı baskılayabileceği öngörülüyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz