PlanB: Bitcoin 8.200 Dolara Düşmeyecek

Bitcoin stock-to-flow (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin fiyatının son bir hafta boyunca % 13 düşmesine rağmen lider kripto paranın 8.200 doların altına düşme olasılığının düşük olduğunu söyledi. Son üç gün içinde, Bitcoin 1.000 doların üzerinde kaybetti, sonunda 9.000 doların altına kadar düştü.

Ünlü analist PlanB ise bunun üzerine Twitter hesabından Bitcoin’in düşüşü ile ilgili bir soruyu yanıtladı. PlanB’ye göre Bitcoin için 8.200 dolar dip , ayrıca eğer bu seviye kırılırsa daha önce hiç görülmemiş bir olay gerçekleşmiş olurdu. Ek olarak PlanB bu durumun S2f ile ilgisi olmadığını söyledi.

binance

PlanB’nin iddiası, Bitcoin’in fiyatının 200 haftalık hareketli ortalamanın  altına düşmediğini gören tarihsel hareketliliğe dayanıyor. Bu nedenle, geçmiş performansa dayanarak, Bitcoin fiyatının 2020 için yeni düşük seviyelere yaratabilmesi olası değil gözüküyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz