Peter Schiff’in Bankasının Kara Para Aklama Aracı Olduğu İddia Edildi

Avustralya medyası The Age tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin’den nefret eden Peter Schiff’in sahibi olduğu Euro Pacific Bankasının dünya çapındaki organize suç örgütleri tarafından kullanılan bir kara para aklama aracı olduğu iddia edildi. Yayınlanan haberde, uluslararası kolluk kuvvetleri ve vergi hizmetleri, altına destek veren Schiff’in bankasının suç örgütleri tarafından kara para aklamak için düzenli olarak kullanıldığını belirtti.

Bu durum özel bir görev gücü J5 tarafından yürütülen büyük ölçekli uluslararası bir vergi araştırması olan Atlantis Operasyonu’nun bir sonucu olarak ortaya çıktı. Kolluk kuvvetleri Euro Pacific Bank’ın çok sayıda kara para aklamaya yardımcı olduğundan şüpheleniyor ve bunu ülke için “ciddi bir organize suç tehdidi” olarak nitelendiriyor. Şimdilerde araştırmalar sürüyor ancak konu ile ilgili yeni bir haber gelince bilgilendirme yapacağız.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz