Pekin Şirketi Çin Merkez Bankası Tarafından Engellendi

Bloomberg Terminali ve 8BTC tarafından paylaşılan habere göre Çin Merkez Bankası (PBoC), kripto para ticareti için yazılım hizmetleri sağladığından şüphelenilen Pekin şirketinin web sitesini engelledi. Beijing Tongdao Cultural Development’ın Çin Merkez Bankası İşletme Departmanı’nın kripto ticareti için yazılım sağladığından şüpheleniliyordu. Çin hükümetinin ülkedeki kripto para ticareti ve kripto para madenciliği konusundaki son yasağına rağmen şirketin kripto para ticaretine devam etmesinin ardından şirket, PBoC tarafından engellendi. Bu sayede Çin Merkez Bankası, işletmelere ve bankalara kripto işlemlerine katılmamaları veya kripto ticareti veya madencilik şirketlerine hiçbir şekilde yardım etmemeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatmış oldu.

Son Çin kripto madenciliği yasağı, Bitcoin hash oranını en dip seviyelere düşürdü. Çinli bir kripto gazetecisi Colin Wu, bu yılın sonuna kadar onu bir önceki yüksek seviyeye getirmenin pek mümkün olmayacağına inanıyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz