PBOC: Kriptoların Hızla Benimsenmesi Büyük Zorluk Oluşturuyor

Çin
Çin

Çin Merkez Bankası (PBOC) dijital yuan ve stablecoinlerle denemeler yapmasına rağmen kripto karşıtı duruşunu koruyor. Çin merkez bankası yöneticisi, kripto benimsemenin ‘büyük bir zorluk’ oluşturduğunu dile getirdi. PBoC ödeme ve mutabakat departmanı müdürü Wen Xinxiang, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin hızla benimsenmesinin geleneksel finansal sistem için büyük bir zorluk oluşturduğu konusunda uyardı. Xinxiang, kripto para birimlerinin ve fiat sabitli stablecoinlerin artan popülaritesi konusundaki endişelerini dile getirdi.

The Shanghai Securities Journal’ın bildirdiğine göre Wen, Bitcoin’in piyasa değerinin şu anda 800 milyar doları ve toplam sabit para piyasa değerinin 120 milyar doları aştığını işaret ederek, 24 Eylül’de bir ödeme ve uzlaşma forumunda kripto piyasasıyla ilgili büyük riskleri özetledi. Yetkiliye göre, kriptonun temel zorluklarından biri, endüstrinin ticari bankalar ve ödeme kurumları tarafından desteklenen geleneksel ödeme sisteminden ayrı olarak çalışabilmesidir. Wen’in bildirildiğine göre, kripto para birimleri ayrıca bankaların ödeme hizmetlerinde sorunlara neden olarak takas kuruluşlarının gücünü zayıflatıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDennis Lynch, South Park Karakterini Bitcoin’e Benzetti
Sonraki İçerikBitcoin Lightning Network Rekor Kırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz