PBOC Bankaların Kripto İle İlgili Şirketlerle İşlem Yapmasını Yasakladı

Çin Merkez Bankası, beş bankanın ve Alipay dahil olmak üzere birkaç ödeme firmasının borsalar da dahil olmak üzere kripto ile ilgili herhangi bir şirketle işlem yapmasını yasakladı. Çin Merkez Bankası (PBOC) tarafından paylaşılan makalede, yöneten finans kuruluşunun ülkedeki beş büyük banka ile görüştüğü belirtildi ve bu bankalardan kripto para birimleriyle ilgili işletmelere hizmet vermeyi durdurmaları istendi.

Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, Çin İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası, Sanayi Bankası’na ve Alipay şirketine yasak geldi. PBOC, kripto para ticaretinin ülkedeki olağan finansal ve ekonomik düzeni bozduğunu, yasa dışı fon transferleri, kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetler riskini artırdığını iddia etti. Merkez bankasının üst düzey temsilcileri, kripto para birimlerinin Çin’deki insanların güvenliğini tehlikeye attığını da ekledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMicroStrategy Artık 105 Binden Fazla BTC’ye Sahip
Sonraki İçerikMichael Novogratz Madencilerin Çin’den Çıkmasını Değerlendirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz