PayPal Kullanıcıları Yakında Kripto Paralarını Üçüncü Taraf Cüzdanlara Gönderebilecek

Ödeme devi PayPal, yakında kullanıcılarının kripto para birimlerini üçüncü taraf cüzdanlara göndermesine izin verecek. PayPal, geçen yıl milyonlarca kullanıcısının Bitcoin alıp satabileceğini açıkladığında kripto piyasalarında büyük bir heyecan yaşandı. Ancak PayPal kullanıcılarının kripto paraları yalnızca alıp satabilmesi ve başkalarına gönderememesi tepki çekmişti. Bunun üzerine PayPal bu sorunu çözmek için kullanıcıların Bitcoin’i birbirlerine ve diğer platformlara göndermesine izin vereceğini açıkladı.

Şirketin blockchain ve kripto para birimi bölümünün Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında şirketin üçüncü şahıs cüzdan transferleri için destek ekleyeceğini duyurdu. Ancak bu özelliğin ne zaman kullanıma açılacağını belirtmedi. Fernandez da Ponte, “Bunu olabildiğince açık hale getirmek istiyoruz ve bizden satın aldıkları kriptoyu alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz.” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz