PayPal Dijital Varlık Platformu Curv’ü Satın Aldı

8 Mart tarihinde ödeme devi PayPal şirketi, yatırımcıların Bitcoin ve diğer dijital varlıkları korumak için yeni bir kriptografi biçimi kullanan Tel Aviv merkezli bir girişim olan Curv’ü satın aldığını duyurdu. PayPal’ın blockchain ve dijital para grubunun Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jose Fernandez yaptığı röportajda, PayPal’ın Curv ile yaklaşık bir yıldır görüşmelerde bulunduğunu ve bu nedenle yaklaşık 40 kişilik ekibini satın almaya çalıştığını söyledi.

Paypal şirketi finansal şartları açıklamadı ancak şirkete yakın kaynaklar Curv şirketini satın almak için 200 milyon dolar ödediğini duyurdu. PayPal bu sayede ilk kez bir dijital varlık şirketi satın almış oldu. PayPal’ın Curv’ü satın alması yeni nesil finansal hizmetler oluşturmaya yönelik daha büyük planları olduğunun göstergesidir. Hatırlayacağınız üzere PayPal şirketi geçtiğimiz kasım ayında ABD’li yatırımcılarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini alıp satmasına olanak sağlamıştı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBinance Coin Piyasa Değeri Cardano’yu Geçti
Sonraki İçerikAltın Düşerken Bitcoin 51 Bin Doları Aştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz