Pakistan Kripto Paraları Yasaklıyor

Pakistan
Pakistan

Pakistan, Binance borsası hakkında soruşturma başlatırken kripto para birimlerini yasa dışı ilan edeceğini duyurdu. Yerel medya kuruluşu samaa.tv’ye göre Pakistan, tüm kripto para birimlerinin kullanımına tamamen yasak getirdi ve böylelikle Çin hükümeti örneğini izledi. Bunun dışında kaynak makale, Pakistan finans otoritesinin Binance borsasına karşı bir soruşturma yürüttüğünü duyurdu. Samaa tv’nin haberinde, Pakistan Devlet Bankası ve ülkenin federal hükümetinin kripto para kullanımını yasa dışı ilan etme kararı aldığı belirtiliyor. Makalede, Sindh Yüksek Mahkemesi (SHC) tarafından 12 Aralık’ta sunulan bir rapor yer alıyor. Mahkeme, kripto para birimi davasıyla ilgili duruşmalar yürütüyor. Şimdi ülkenin merkez bankası, mahkemeyi hem kriptoyu yasaklamaya hem de bölgede faaliyet gösteren kripto borsalarını cezalandırmaya çağırdı.

Belge, aralarında Suudi Arabistan ve Çin’in de bulunduğu neredeyse bir düzine başka ülkenin kripto ticareti de dahil olmak üzere herhangi bir kripto para kullanımını yasakladığını belirtti. Raporda ayrıca Pakistan’da Federal Soruşturma Ajansı (FIA) tarafından yürütülen Binance ve OctaFx kripto borsalarına karşı devam eden soruşturmadan da bahsedildi ancak daha fazla ayrıntı verilmedi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz