Osmosis Ağı Ekip Tarafından Durduruldu

Osmosis
Osmosis

Osmosis blok zinciri, topluluk aktivistlerinin kritik bir güvenlik açığını ortaya çıkarmasıyla durduruldu. 8 Haziran 2022, bir Osmosis blok zincirinin resmi Reddit topluluğundan kripto meraklıları kritik bir güvenlik açığı tespit etti. Bazıları 5 dolar yatırmayı ve 15 doları hemen çekmeyi başardı. Saldırılardan USDC-OSMO havuzu etkilendi. İlk tahmin, ağ ekibi blok zincirini durdurmaya karar vermeden önce kayıpların 2,5 milyon doları aştığını gösteriyor.

Tüm işlemler “acil bakım için” 4713064 numaralı blokta durduruldu. Büyük olasılıkla, güvenlik açığı Osmosis DEX kod tabanının v9 Nitrogen yükseltmesinde meydana geldi. Ağ ekibi saldırının gerçekleştiğini doğruladı ve protokolün neredeyse 5 milyon dolara boşaltıldığını açıkladı. Saldırganlar bu nedenle Osmosis DEX havuzlarından tüm likiditeyi çekemediler. Sadece bir saat önce, protokol ekibi, hatanın tam olarak tanımlandığını ve bir acil durum yamasının yazıldığını duyurdu. Ancak, ağ kurtarmanın kesin zaman çizelgesi henüz açıklanmadı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikShiba Inu Ödemeleri BitPay Entegrasyonu ile 179 Ülkede Etkinleştirildi
Sonraki İçerikETH Merge Güncellemesi Bugün Yayınlanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz