Orta Doğu ve Afrika Ülkeleri Blockchain Harcamalarını Arttırıyor

Dünya çapında Blockchain’i benimseyen ülkeler hızla artmakta. Bu nedenle Orta Doğu ve Afrika (MEA) sınırları içindeki ülkelerin önümüzdeki birkaç yıl içinde teknoloji harcamalarını bu yönde artıracağı tahmin ediliyor.

International Data Corporation (IDC) tarafından hazırlanan rapora göre MEA’daki hükümetler Blockchain kullanımını dört yıl içinde yüzde 400 artıracaklar. Yayınlanan raporda MEA bölgesindeki Blockchain teknolojisinin benimsenmesi gittikçe arttı. Özellikle bu ülkelerin 2019 yılında 21 milyon dolar olan Blockchain harcamalarını 2023 yılına kadar 105 milyon dolara çıkarması bekleniyor.

binance

MEA ülkelerinin Blockchain tabanlı çözümlere yatırım yapıyor olmasının nedeni dolandırıcılık vakalarını azaltmak, güvenlik altyapısını güçlendirmek ve kamusal yönetimi iyileştirmek olduğu biliniyor. Ayrıca IDC’nin Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölümü başkan yardımcısı ve bölge genel müdürü Jyoti Lalchandani, MEA ülkelerinin Blockchain teknolojisini öğrenmek zorunda olduklarını vurguladı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz