SEC Poloniex Borsasını Suçladı

SEC
SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Poloniex LLC ile bir anlaşmaya vardığını duyurdu. SEC, Poloniex’i kayıtsız bir kripto para borsası işletmekle suçladı. Kripto borsası operatörü, pervasız listeleme politikasıyla federal menkul kıymetler yasalarını göz ardı ettiği iddiasıyla toplam 10.3 milyon dolar ceza ödemek zorunda kaldı. Borsa, Temmuz 2017 ile Kasım 2019 arasında platformunda kayıt dışı menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek dijital varlıklar sunarak Borsa Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal etmekle suçlandı.

İcra Dairesi Siber Birimi başkanı Kristina Littman’a göre Poloniex, şüpheli token’leri listeleyerek kâra öncelik verdi. 2017 yılında gerçekleşen boğa koşusu sırasında Poloniex, altcoin ticareti için en iyi borsalardan biriydi. Tanınmış blok zinciri şirketi Circle, Poloniex’i 2018’in başlarında 400 milyon dolara satın aldı ve bu hareketin borsanın SEC ücretlerini önlemesine yardımcı olduğu bildirildi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz