Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu KuCoin Borsasına Karşı Harekete Geçti

Kanada
Kanada

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), ilgili menkul kıymetler yasalarını karşılamadığı için kripto para borsası KuCoin’e karşı harekete geçiyor. Kanada’nın en kalabalık eyaleti Ontario’nun düzenleyicisi, KuCoin ile bağlantılı iki şirket hakkında açıklama yaptı. OSC, 29 Mart’ta kripto para birimi şirketlerini Ontario’da türev ürünler veya menkul kıymet ticareti yapmak için eyaletin menkul kıymetler yasalarına uymaları gerektiği konusunda uyarmıştı. O tarihten bu yana 70’den fazla platform düzenleyici ile uyumluluk görüşmeleri başlattı. Ancak kripto borsası KuCoin ile bağlantılı iki şirket olan Mek Global Limited ve PhoenixFin Pte Ltd’nin Ontario menkul kıymetler yasalarına uygun hale getirmek için son tarihi kaçırdı. Mek Global, hizmet şartlarında KuCoin olarak tanımlanan Seyşeller merkezli bir işletme iken PhoenixFin Pte, kucoin.com alan adının sahibi olan Singapur merkezli bir şirkettir.

Ajans, iki şirkete karşı bir İddia Bildirisi’nde, “KuCoin, kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu işletiyor, vatandaşları platformu kullanmaya teşvik ediyor ve Ontario sakinlerinin menkul kıymetler ve türevler olan kripto varlık ürünleri ticareti yapmasına izin veriyor” dedi. Ayrıca OSC iki şirketin de Ontario menkul kıymetler yasasına her uyumsuzluk için 1 milyon CAD yani 827 bin dolara varan idari cezalarla karşı karşıya kalacağını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz