Öldüğü Haberleri Çıkan Kim Jong-un Bitcoin Fiyatını Etkileyebilir

25 Nisan’da Japonya ve Çin’deki saygın medya kuruluşları, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un başarısız bir kalp ameliyatı sonrasında vefat ettiğini bildirdi. Kuzey Kore henüz liderinin ölümünü resmen doğrulamadı ancak bu haberler Hermit Krallığının devasa Bitcoin (BTC) stoğu ile ne yapacağına dair soruları da beraberinde getirdi. Bununla birlikte, “Russian Market” Twitter hesabında Kuzey Kore liderinin ölüm haberlerinden sonra BTC varlıklarını satacağını öne sürerek tartışmayı tetikledi.

binance

Bilindiği üzere dünyadaki en izole ülkelerden biri olan Kuzey Kore batı yaptırımlarını atlatmak ve nükleer programını desteklemek için kripto borsalarını hackliyor. Birleşmiş Milletler’e göre, Kuzey Kore Mart 2019 itibariyle 670 milyon dolardan fazla kripto biriktirdi. Ancak Kuzey Kore’nin devasa büyüklükte Bitcoin’e sahip olması, liderinin ölümü nedeniyle Bitcoin’lerini satmaya başlayacağı anlamına gelmez. Ayrıca bu konu ile ilgili Anthony Pompliano da tweet attı. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise bu tweet’e yanıt olarak uzun süredir söylediği gibi “Bitcoin alın” dedi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz