OKEx Borsası Güney Kore’de Kapanıyor

En iyi kripto para borsalarından biri olan OKEx, Güney Kore’de kapandı. Kore’nin Finansal Hizmet Komisyonu, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları için yeni düzenlemeleri açıkladı. OKEx, sıkı kara para aklama karşıtı düzenlemelerin ardından Güney Kore’de faaliyet göstermeyi bırakacağını duyurdu. Borsa 7 Nisan 2021’de Güney Kore’de faaliyetini durduracağını açıkladı ve kullanıcılarından kripto para birimlerini bu tarihten önce çekmelerini istedi.

Güney Kore yayınladığı düzenlemede Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcılarının müşteri kimliklerini doğrulaması gerektiğini belirtti ve herhangi bir şüpheli işlemle karşılaşmaları halinde Kore Mali İstihbarat Birimi’ne bildirmelerini zorunlu kıldı. Ülke ayrıca önümüzdeki yıldan itibaren Bitcoin sermaye kazançları üzerinden vergi almaya hazırlanıyor. Bu arada OKEx ülkedeki yeni politikalar sebebiyle kapanacağını duyuran ilk borsa oldu. Ancak diğer kripto para borsalarının da aynı şeyi yapıp yapmayacağı şu anda belirsiz.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz