Nvidia Ethereum Madenciliğini Üç Yeni GPU’da Sınırlandırdı

Nvidia, üç yeni grafik kartının madencilik yeteneklerini sınırladı ve bunları “Lite Hash Rate” olarak etiketledi. Nvidia’daki GeForce pazarlama departmanının başkanı, düşük hash oranının zaten satın alınmış olan GPU’lar için değil, “yalnızca yeni üretilen kartlar için geçerli olduğunu” söyledi. 18 Mayıs tarihinde Nvidia tarafından yayınlanan duyuruda şirket, yeni ürettiği GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarına azaltılmış bir Ethereum hash oranı uygulayacağını açıkladı. GPU’lar kripto para madencileri yerine hedef kullanıcılara ulaştırmayı amaçlayan bir “Lite Hash Rate” veya LHR etiketi ile tanımlanacak.

Nvidia’nın GeForce pazarlama küresel başkanı Matt Wuebbling, azaltılmış hash oranın yalnızca LHR tanımlayıcısına sahip yeni üretilmiş kartlar için geçerli olduğunun altını çizdi ve önceden satın alınmış kartlar için geçerli olmadığını bildirdi. Şirket ayrıca LHR etiketi bulunan yeni RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarını Mayıs ayı sonunda piyasaya süreceğini açıkladı.  

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz