Nimbus Ethereum Vakfı’ndan 650 Bin Dolarlık Yatırım aldı

Ethereum Vakfı, 28 Ocak tarihinde yaptığı açıklamaya göre Ethereum 2.0’a altyapı oluşturan bir proje olan Nimbus’a 650.000 dolar yatırım yaptı. Nimbus şimdiye kadar vakıftan toplam 1.65 milyon dolar aldı.

Projenin amacı, daha fazla işletmenin aynı anda kullanabilmesi ve daha fazla güç tüketen uygulamalar çalıştırabilmesi için Ethereum ölçeğinin nasıl oluşturulacağını incelemektir. Mart 2018’de The Status Network tarafından hayata geçirilen bir altyapı projesi olan Nimbus başlangıçta tüm akıllı telefonlarda Status uygulamasına erişim sağlamanın bir yolu olarak düşünülmüş olsa da, uygulamanın kapsamı daha sonra Ethereum’un genel yararı için genişletildi.

binance

Nimbus’un araştırmalardan sorumlu başkanı Jacek Sieka, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Nimbus ekibi tarafından gerçekleştirilen Ar-Ge, sadece Status veya The Status Network’e özgü düzenlenmedi. Herkesin kullanması, değiştirebilmesi ve faydalanması için halka açık bir ürün olarak tasarlandı.”


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz