NFT CryptoPunks Satışları 1 Milyar Doları Aştı

CryptoPunks
CryptoPunks

NFT tahsil edilebilir CryptoPunks, ticaret hacminde 1 milyar dolara ulaşan ikinci proje olarak tarihi bir dönüm noktasına ulaştı. Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu olan CryptoPunks, NFT toplama sitesi CryptoSlam.io’ya göre bugün 1 milyar dolarlık satışları aştı. Bu, CryptoPunks’ı, NFT oyunu Axie Infinity’nin 8 Ağustos’ta bu seviyeyi geçmesinin ardından milyar dolarlık rekoru kıran ikinci NFT projesi yaptı. Punk’lar artık o kadar değerli ki en ucuzu 445.000 dolara satılıyor ve fiyatlar hızla yükseliyor.

Punks, Brooklyn merkezli geliştiriciler Matt Hall ve John Watkinson tarafından yönetilen bir yazılım şirketi olan Larva Labs tarafından 2017 yılında oluşturuldu. Parite başlangıçta Punks’ın bir video oyununun parçası olarak kullanılmasını amaçladı, ancak daha sonra NFT olarak yayınladı. Ticaret geçen ayın sonlarında yeni zirvelere yükseldi ve CryptoPunks’ın günlük hacmini bir hafta içinde 1.8 milyon dolardan 41,5 milyon dolara çıkardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz