New York’ta Bitcoin Madenciliği Durdurulabilir

New York Eyaleti, Bitcoin madenciliğini üç yıllığına durdurabilir. Önerilen bir yasa tasarısında, endüstrinin çevresel etkisini doğru bir şekilde değerlendirmek için New York Eyaletindeki Bitcoin madenciliği üç yıllık bir süre için durdurulması istendi. Eyalet Senatosu Çevre Koruma Komitesinde Senatör Kevin Parker, New York Senato Yasası 6486’yı önerdi. Tasarı onaylanırsa yalnızca endüstrinin çevresel etkisinin tam olarak gözden geçirilmesinden sonra New York’ta bir Bitcoin madencilik merkezinin işletilmesine izin verilecek. Dünyanın başka yerlerinde, Bitcoin madenciliği çevresel etkileri nedeniyle zaten yasal sorunlarla karşılaştı. Örneğin, Çin’in İç Moğolistan’ında bölgesel hükümet, bu yılın başlarında bölgedeki tüm Bitcoin madenciliğini yasaklayacağını duyurdu.

Bitcoin madenciliğinde daha fazla Bitcoin oluşturmak için dünyanın en güçlü bilgisayarlarından bazıları çok fazla enerji tüketen karmaşık hesaplamalar yapar ve bu da çevreye zarar verir. Bitcoin madencilik endüstrisinin bir kısmı yenilenebilir enerji kullanırken, Cambridge Üniversitesi’ne göre endüstrinin çoğu hala fosil yakıtlar kullanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEthereum Classic ve Chainlink Rekor Kırdı
Sonraki İçerikIRS Kraken Borsası Kullanıcı Bilgilerine Erişebilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz