New York Belediye Başkanı Maaşını Kripto İle Alacak

Eric Adams
Eric Adams

Bugün, New York şehrinin yakın zamanda yemin eden Demokrat belediye başkanı Eric Adams, ilk maaş çekinin kriptoya çevrileceğini doğruladı. Duyuruya göre Adams, maaşının bir kısmını, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da alacak. Adams yaptığı açıklamada, “New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para birimi ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz” dedi.

ABD Çalışma Bakanlığı düzenlemeleri, şehrin çalışanlarına doğrudan kripto para birimlerinde ödeme yapmasını yasaklıyor. Bununla birlikte, fonlar kullanıma sunulmadan önce ABD dolarını kriptoya dönüştürmek için bir dijital varlık borsası kullanmak mümkündür. Bu amaçla, Adams işlemi yapmak için ABD’nin en büyük düzenlenmiş kripto borsası olan Coinbase’i seçti. Adams, Miami belediye başkanı Francis Suarez’in geçen yıl Kasım ayında bir sonraki maaş çekinin tamamını kripto para ile alacağını açıklamasının ardından, ilk üç maaş çekini Bitcoin ile almaya söz vermişti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz