Neredeyse 3 Milyar Dolarlık BTC Borsadan Çekildi

btc
btc

Neredeyse 3 milyar dolar borsalardan çekildi, ancak hala yeterli satış baskısı var. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 39.000 dolara yükseldiği için, traderlar tarafından çeşitli merkezi borsalardan yaklaşık 3 milyar dolar değerinde Bitcoin çekildi. Ancak bazı traderlar ve yatırımcılar, Bitcoin’in neredeyse 40.000 dolara ulaştığını görünce rahatlarken, piyasada ek finansal risklerin varlığı ve Jerome Powell’ın enflasyon ve para politikası konusundaki söylemi, ilk kripto para birimini 36.000 dolara düşürdü. Powell’ın önerdiği gibi, ABD’deki enflasyon önümüzdeki birkaç ay içinde piyasayı kötüleştirebilir, bu nedenle düzenleyici yılın ilk yarısında harekete geçecek. Federal Rezerv 16. Başkanı, düzenleyicinin Mart ayında ilk faiz artışını beklediğini belirtti.

Anonim bir balina, piyasa düşüşü sırasında neredeyse 500 BTC satın aldı. Aynı balina da bakiyesinde yaklaşık 125.000 BTC tutuyordu. Bu tür büyük meblağlar, ek güvenlik amacıyla genellikle soğuk bir cüzdanda tutulur. Ancak yaklaşık 3 milyar dolarlık kripto para borsalardan taşınırken, piyasada hala Bitcoin’i aktif olarak aşağı çeken bol miktarda satış baskısı bulunuyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz