NEAR Rekor Kırdı

NEAR
NEAR

NEAR Collective olarak adlandırılan NEAR Protokolünün arkasındaki ekip, ekosistemin geliştiricileri ve başlangıç ​​hibeleri için 800 milyon dolarlık finansman ilan etti. Duyuru ile desteklenen protokolün yerel tokeni NEAR, Salı günü erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.62 dolara yükseldi. NEAR, CoinGecko’ya göre son 24 saatte hala %17,7 arttı ve bu da onu günün en büyük kazananlarından biri yapıyor.

a16z, Pantera Capital ve Coinbase Ventures gibi yüksek profilli yatırımcılar tarafından desteklenen NEAR, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri platformudur. NEAR’ın blok zinciri, ağı birden çok parçaya bölen ve hesaplamanın paralel olarak yapılmasını sağlayan ve ağın ölçeklenebilirliğini artıran “sharding” adı verilen bir teknik kullanır. Bu, örneğin Ethereum 2.0’da kullanılan teknikle aynıdır. NEAR üzerine inşa edilen projeler arasında, NFT para basma platformu olan Mintbase ve geliştiricilerin varlıklara, emtialara, gerçek dünya olaylarına ve daha fazlasına dayalı pazarlar oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan Flux yer alır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz