Mt. Gox Mağdurları Sonunda Kaybettikleri Paraları Alabilecek

Seattle merkezli CoinLab, Mt. Gox mağdurlarının kaybettikleri Bitcoin fonlarının %90’ını almalarını sağlayacak. 2014 yılında düzenlenen tarihteki en büyük kripto para birimi saldırısında Mt. Gox borsası kullanıcılarının fonlarını kaybetti. O zaman önemli kripto para borsalarından biri olan Mt. Gox’dan 850 bin adet Bitcoin çalındı ve bu durum borsanın kapanmasına neden oldu. Borsanın mağdurları ise tam altı yıldır tazminatlarını alabilmek için bekliyordu.

Ancak Mt. Gox alacaklılarının beklemesi CoinLab ile anlaşmaya vardıktan sonra sona erdi. Şimdilerde 4.9 milyar dolarlık toplam 137.891 Bitcoin’in borsa mağdurlarına dağıtılması bekleniyor. Bununla birlikte Bitcoin’in son altı yılda önemli miktarda yükseldiği düşünüldüğünde mağdurların çoğu tazminatı aldıktan sonra tüm piyasada satış baskısı oluşturarak paralarını nakde çevirme eğiliminde olabilir.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz