Mt.Gox Mağdurları Paralarının Peşini Bırakmıyor

Mt. Gox son zamanlarda mağdurları ile tekrar gündeme geldi. 2014 yılında saldırıya uğramış meşhur Bitcoin borsası, mağdurlarına çalınan 850.000 Bitcoin’i hiçbir zaman geri ödemedi. Bu nedenle uzun süre eleştirilen borsa bu hafta paraları ödenmeyen alacaklıları ile bir toplantı yapacak. Bugün yayınlanan resmi bir belgeye göre, Mt. Gox alacaklıları uzun süreci ileriye taşımak için yeni adımlar atıyor.

Tarihinin belki de en büyük Bitcoin hack’i olarak geçen Mt.Gox borsasına yapılan saldırının ardından mağdurlar altı yıldır tazminatlarını bekliyor. Ancak toplantı sonrasında mağdurların borsa tarafından verilecek olan tazminatı kabul edip etmeyecekleri hâlâ kesin değil. Önceki teklifler birçok kez reddedildi. İlk teklif BTC başına 755 dolardı. Bu daha sonra 600 dolara düşürüldü ve geçen ay yapılan son teklifte BTC başına 1300 dolara çıktı. Ayrıca borsanın eski CEO’su hack’teki rolünün sonuçlarından büyük ölçüde kaçındı. Geçen hafta, ABD Bölge Mahkemesini kendisine yöneltilen son suçlamayı bırakmaya çağırdı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz