Morgan Stanley, Bitcoin ve Tesla’yı Karşılaştırıyor

Tesla ve Bitcoin
Tesla ve Bitcoin

Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley, Bitcoin ve Tesla arasında paralellikler çizdi. Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in (BTC) performansını Tesla’nın (TSLA) performansıyla karşılaştırdı. Aşağıdaki tablonun gösterdiği gibi, geçtiğimiz yıl boyunca neredeyse aynı adımla işlem görüyorlar. Tesla hissesi, yalnızca son iki ayda piyasa değerinin yaklaşık 500 milyar dolarını düşürdü. Yarım trilyon dolarlık düşüş, şu anda dünyanın en zengin insanları listesinde Fransız moda kralı Bernard Arnault’nun altına düşmenin eşiğinde olan CEO Elon Musk’ın net servetine zarar verdi.

Sosyal medya platformunu devraldıktan sonra Musk, Tesla’yı olumsuz etkiledi. Bazı uzmanlar, Tesla’nın yöneticilerine CEO’yu dizginlemeleri için baskı uygulanabileceğine inanıyor. E-araba üreticisinin yönetim kurulu, Musk’tan bağımsız olmadığı için rutin olarak eleştirildi. Şimdi Tesla, sadece bir yıl içinde üç Disney ve dört Nike eşdeğerini kaybettiğine göre, şirketin geleceği sorgulanmaya başlandı. TSLA, rekor zirvesinden %60 düştü. Bu arada, BTC %76,21 düştü.

binance
Tesla ve Bitcoin Tablosu
Tesla ve Bitcoin Tablosu

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBinance CEO’su, Orta Doğu’dan Nakit Aradığını Yalanladı
Sonraki İçerikEthereum 2 Bin Dolara Yükselebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz