MoonPay 3.4 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

MoonPay
MoonPay

Bir kripto ödeme sağlayıcısı olan MoonPay, bugün Tiger Global ve Coatue liderliğindeki 555 milyon dolarlık A Serisi turunu duyurdu. Risk sermayesi şirketleri Blossom Capital, Thrive Capital, Paradigm ve NEA, Moonpay’in para sonrası değerlemesini şirketin kuruluşundan sadece iki buçuk yıl sonra 3.4 milyar dolara getiren yalnızca öz sermaye turuna katıldı.2019’da piyasaya sürülen MoonPay, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri alıp satmasına yardımcı olan bir ürün paketi sunuyor. Platform, banka ve kredi kartları, banka havaleleri, Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay gibi tüm önemli ödeme yöntemlerini destekler.

Artış hakkında yorum yapan MoonPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Ivan Soto-Wright, şirketin misyonunun “dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin pazara çıkış sürelerini 12 ay veya daha fazla hızlandırmasına yardımcı olacak bir temel oluşturarak kripto ekosistemini demokratikleştirmek” olduğunu söyledi. Soto-Wright, önümüzdeki on yılda MoonPay’in “trilyonlarca dolar değerinde dijital değer yaratılmasına yardımcı olacağına” inanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz