Mısır’ın Nakit Çekimini Sınırlandırması Yine BTC’yi Önplana Çıkardı

Mısır Bankaları halkın nakit çekimlerine sınırlama getirdi. New York Times gazetesine göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle Mısır bankaları nakit çekimleri sınırlandırma karar aldı. Bundan sonra bireyler bankalarından günde maksimum 635 dolar ve ATM’lerden sadece 317 dolar çekebilecekler. Bu son hareket, ülkedeki enflasyonu kontrol etmek ve vatandaşların pandemi sırasında nakit biriktirmesini önlemek amaçlı yapıldı.

Merkez bankası başkanı Tarek Amer’e göre son üç haftada ülkede 30 milyar para çekildi, bu nedenle banklardan para çekip yastık altına alınmasını önlemek adına böyle bir çözüm buldu. Bitcoin’in savunucusu Vis ise Twitter hesabından Bitcoin’in bu yüzden yaratıldığını dile getirdi. Böyle söylemesinin nedeni lider kripto para olan Bitcoin’in sınırlandırılamaz oluşudur. Ayrıca kripto sektöründe hiçbir banka sizin ne kadarlık bir işlem yapacağınıza karar veremez. Yasak sonrası Mısır’da kripto para borsalarında yoğun hacim yaşandığı gözlendi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz