Milyarder John Paulson Kriptolara İnanmıyor

John Paulson
John Paulson

2008 mali krizinin ortasında Amerikan emlak piyasasını açığa alarak bir servet kazanan milyarder John Paulson, kimseye kriptoya yatırım yapmasını tavsiye etmediğini çünkü bunun bir balondan başka bir şey olmadığını söyledi. 10 yılı aşkın bir süre önceki ipotek krizi sırasında, Paulson, yüksek faizli çağrı seçeneklerini kısa devre yaparak 20 milyar dolar kazanmayı başardı. 65 yaşındaki Paulson artan ABD doları baskılarının enflasyon oranlarını herkesin beklediğinden çok daha yükseğe çıkarmasını bekliyor ve altının şu anda enflasyona karşı bir önlem olduğuna inanıyor.

Bugün Bloomberg ile konuşan Paulson, kriptoya inanmadığını ve kripto para birimlerinin bir balon olduğunu söyledi. Paulson kriptoyu “sınırlı bir hiçlik arzı” olarak nitelendirdi. Kripto para birimlerinin yatırım açısından çok riskli olduğunu belirten milyarder hedge fon yöneticisi Paulson, sonunda değersiz olduklarını kanıtlayacaklarını belirtti. Bitcoin’de olduğu gibi, hiçbir kriptonun sınırlı miktarı dışında herhangi bir içsel değeri olmadığını ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz