Mike Novogratz’a Göre Yatırımcı Gençler Bitcoin’i Tercih Ediyor

Son zamanlarda ekonomi koronavirüsten muzdarip olduğundan, Bitcoin (BTC) Y kuşağı ve Z kuşağı gençlerinde daha popüler hale geldi. Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Y kuşağı ve Z kuşağı gibi genç yaş gruplarının hisse senetleri ve diğer geleneksel varlıklar yerine neden Bitcoin’i tercih ettiklerini Twitter hesabından açıkladı.

Hisse senetlerinin piyasaları düşürmesiyle birlikte S&P 500 ve altın gibi varlıkların COVID-19 virüsü nedeniyle kötü performans sergilemesi yatırımcıların Bitcoin’i tercih etmelerine sebep oluyor. ‘Bitcoin düzeltir’ sloganı kripto topluluğunda giderek daha sık tekrarlanırken, Mike Novogratz bunun gençlerin şu anda Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etmesinin nedeni olduğuna inanıyor.

binance

Ayrıca Novogratz, Fed Reserve tarafından ortaya atılan ve ekonomiye 2 trilyon dolar gönderme fikrinin ABD’yi kötü etkileyeceğini de söyledi. Bununla birlikte birçok kripto para uzmanı FED’in bu hamlesi üzerine eleştirilerini dile getiriyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz