Mike Novogratz Bitcoin’in Neden Artık Güvenli Bir Liman Olmadığını Açıkladı

Bitcoin değerinin % 15’ini bir haftadan daha kısa sürede düşürdü. Şimdilerde 8.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna rağmen bazı Bitcoin yatırımcıları BTC fiyatının yükseleceğini tahmin ediyor çünkü onlara göre Bitcoin güvenli bir liman.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Twitter hesabından bu konu hakkında görüşlerini paylaştı. Novogratz, Bitcoin’in güvenli sığınak statüsüne tam olarak ne olduğunu açıklamaya çalıştı. Yeni tweet’inde, durumun çok kötü bir noktaya geldiğini bu nedenle Bitcoin’in güvenli bir liman olarak görülmediğini yazdı. Ayrıca durum bu kadar kötülediği için yatırımcılar ‘kaldıraç oranını düşürme’ ve kazanç elde etme eğiliminde oluyor.

binance

Bununla birlikte en sağlam değer deposu olarak görülen altın Cuma günü %5 değer kaybetti. Tıpkı 2008 krizinde olduğu gibi, yatırımcılar marj teminatlarını karşılamak için hem hisse senetlerini hem de altını tasfiye etmeye başladı. Corono virüsü etkisiyle oluşan global piyasada tahviller ve nakit gerçek güvenli sığınak oldu.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz