Mike McGlone: Çin’in Kripto Yasağı ABD’nin Lehine

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, birçok madenciyi ve borsayı ülkeden çekilmeye zorlayan ve bazı borsaları işlerini kapatmasına sebep olan Çin hükümeti ile Bitcoin ilişkisiyle ilgili görüşlerini paylaştı. McGlone, bu kripto yasağının küresel kripto endüstrisi ve özellikle ABD için iyi bir şey olabileceğini iddia etti.

En son tweetine göre McGlone, Çin’in Eylül ayı sonlarında kripto endüstrisine uyguladığı baskının “yeni bir dijital dünya düzeni tablosu belirleyicisi” olabileceğine inanıyor. Analist Çin’in kripto yasağının ABD’de kriptoları benimsemek için açık bir itici güce sahip olabileceğini belirtti. China Securities Journal’a göre, mevcut kripto para birimi baskısı, şirketlere işlerini bölge dışına taşımaktan başka seçenek bırakmıyor. Kısa süre önce kripto ile ilgili ticari faaliyetlerde bulunan 20’den fazla şirket, yakında Çin’den taşınma planlarını açıkladı. 

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDeFi Sektörü Rekor Kırıyor
Sonraki İçerikGoogle ve Bakkt İş Birliği Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz