MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Genişlemeci Para Politikalarından Olumsuz Etkilenmiyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 31 Ekim tarihinde katıldığı web seminerinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında konuştu. Bilindiği üzere MicroStrategy şirketi birkaç ay önce 38.250 adet Bitcoin satın aldı. Bunun nedenlerini açıklarken CEO, 250 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Bitcoin dışındaki tüm alternatif varlıkların 250 trilyon dolarlık bir pazara sahip olduğunu söyledi.

Saylor’a göre tahvil, hisse senedi, gayrimenkul, değerli metaller, türevler tüm finansal varlıkların %99.9’unu temsil etmektedir. Saylor açıklamasında varlık kategorilerini yeniden sınıflandırdı ve Bitcoin olmayan her şeyin bir “alt varlık” olduğunu iddia etti. Bununla birlikte Saylor, Bitcoin olmayan çoğu varlığın genişlemeci para politikasından olumsuz etkilendiğini ifade etti ve bunun çözümünün sabit bir arza sahip olan Bitcoin’de olduğunu söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz