MicroStrategy 400 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Alacak

7 Haziran tarihli açıklamasına göre MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın alabilmek için büyük borç teklifi sunarak ek 400 milyon dolar toplamayı hedefliyor. MicroStrategy, ek Bitcoinler satın almak için banknotların satışından elde edilen net geliri kullanacağını açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı son başvuruda şirket, önceki Bitcoin alımlarıyla ilgili olarak en az 284,5 milyon dolarlık bir zarar ettiğini bildirdi. Buna rağmen şirket lider kripto para birimine yatırım yapmaya devam ettiğini gösterdi. Benzer şekilde Şubat ayında şirket, 1,05 milyar dolarlık büyük bir fon topladı ve bu miktarı Bitcoin satın alabilmek için kullandı. MicroStrategy şirketi şimdilerde 92.079 BTC’ye sahiptir. Bu arada şirketin CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan sert düzeltmede tek bir satoshi satmadıklarını açıklayarak lider kripto para brimine destek vermişti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz