MicroStrategy 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Microstrategy
Microstrategy

24 Şubat tarihinde MicroStrategy şirketi 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy, ortalama 52.765 fiyatla 1.026 milyar dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın aldı. Toplam Bitcoin bakiyesini artıran şirket şu anda yaklaşık 90.500 Bitcoin’i elinde tutuyor ve genel Bitcoin yatırımı mevcut fiyatlarla 4.5 milyar dolar değerinde.

Şirket geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Bitcoin’e yatırım yaptı. İlk olarak 425 milyon dolar harcayan MicroStrategy şirketinin Kasım ayına gelindiğinde Bitcoin yatırımı yarım milyar doları aştı. Bununla birlikte şirket CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin’i destekleyici açıklamalarından sonra şirket birçok kurumsal firmanın Bitcoin’e yönelmesini sağladı. Bunun üzerine Square ve PayPal gibi şirketler Bitcoin’e yatırım yaptı. Jack Dorsey’nin Square şirketinin 170 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alması üzerine MicroStrategy şirketi de yeniden Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurdu. Hafta başında düşen Bitcoin, bugün iki kurumsal şirketin Bitcoin’e yatırım yaptıklarını açıklamasının ardından 50 bin doların üzerine yükselmeyi başardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz