Microsoft Sanal Kimlikler İçin Bitcoin Kullanacak

Microsoft
Microsoft

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Microsoft’un ortalama insanların dijital kimliklerini korumalarına yardımcı olmak için Bitcoin kullanacakları bir projeden bahsetti. Microsoft, Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar (DID’ler) oluşturmak isteyen ION projesine katkıda bulundu. Bu tanımlayıcılar, bir kişinin internette yaptığı tüm faaliyetler için bağlantı noktaları olacaktır. Bu teknoloji, insanlara İnternet’teki mahremiyetlerini devlet gözetimi, güvenlik ihlalleri ve veri sızıntılarından koruma ve sahiplenme hakkı vererek, internet devlerinin İnternet’teki kullanıcı profillerini, kimlik bilgilerini ve kişisel ve finansal verilerini kontrol etmesini engelleyecektir.

Microsoft tarafından paylaşılan tanıtım belgesine göre şirket, herkesin dijital kimliğinin tüm öğelerini depolamak için verilerini izin vererek çok sayıda uygulamayla paylaşmak yerine güvenli bir bulut alanı kullanması gerektiğine inanıyor. Bunların hepsi Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilecek.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz