Microsoft, Kripto Para Sahiplerini Uyardı

Microsoft, dijital para sahiplerini kötü amaçlı yazılımlara karşı uyardı. Microsoft Security Intelligence (MSI) Windows kullanıcısı olan kripto para sahiplerini, kripto cüzdanlarındaki fonlarının yeni bir kötü amaçlı yazılım nedeniyle tehlikede olabileceği konusunda uyardı. Anubis kötü amaçlı yazılım Windows kullanıcılarından kripto cüzdan kimlik bilgilerini, kredi kartı bilgilerini ve diğer değerli bilgileri çalıyor.

Şirket de kripto paraya sahip kullanıcılarına bu gibi yazılımlar nedeniyle tehlikede olabileceğini bildirdi. MSI’ya göre, kötü amaçlı yazılımı ilk olarak Haziran ayında yeraltı siber suçluda keşfetti. MSI, kötü amaçlı yazılımın kontrol edilebilir göründüğünü vurguladı ve tehdidi izlemeye devam edeceğini söyledi. Bununla birlikte siber güvenlik uzmanları, kullanıcıların bazı web sitelerindeki Anubis yazılımının bilgilerini ele gerçirmemesi için şüpheli görünen herhangi bir e-postaya tıklamamaları gerektiğini belirtti. Uzmanlar yatırımcıların bu dönemde özellikle web koruması sağlayan güncel bir antivirüse sahip olmayan bilgisayarlarda işlem yapmaması gerektiğini söylüyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz