Microsoft Başkanı Şirkete Ait Bir Kripto Para Çıkarmayacaklarını Açıkladı

Microsoft Brad Smith, özel olarak çıkarılan dijital token konseptinden etkilenmediğini açıkladı. Bloomberg’den Catherine Bosley ile konuşan Microsoft Corporation’ın başkanı Brad Smith, “kurumsal” kripto para birimleri konusunda hevesli olmadığını dile getirdi. Şirkete ait özel kripto para birimi tanıtma gibi bir planları olmadığını belirten Smith, bundan uzak durmayı tercih ettiklerini belirtti.

Microsoft başkanı Smith, şirketin bir banka olmadığını söyleyerek, banka olan müşterileriyle rekabet etmek istemediklerini dile getirdi. Smith ayrıca devlet tabanlı sistemlerin para birimlerini ihraç etmek için en iyi konumlandırılan sistemler olduğunu iddia etti. Geçtiğimiz güb Fed başkanı Jerome Powell, şu anda dijital doları inceleme aşamasında olduklarını söyledi. Yapılan son açıklamaya göre, Temmuz 2021’de, dijital USD’nin yaratılmasına yönelik araçlarla ilgili yeni araştırmalar Fed tarafından açıklanacak.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz