Michael Sonnenshein’dan Bitcoin ETF Açıklaması

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Squawk Box programına katılan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF, SEC ve El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi hakkında konuştu. En büyük kripto holding hedge fonu Grayscale’in başkanı Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından potansiyel olarak onaylanması konusundaki görüşünü paylaştı ve düzenleyicinin neden bir Bitcoin vadeli işlem ETF’si yerine bir spot Bitcoin ETF’yi onaylaması gerektiğini açıkladı. Sonnenshein, SEC’in bir Bitcoin spot ETF’sini onaylamadan önce bir Bitcoin vadeli ETF’sinin yayınlanmasına izin vermesinin dar görüşlü olacağını belirtti. Spot Bitcoin borsasında işlem gören fonlar, Sonnenshein’in işaret ettiği gibi, maliyetler ve belirli koruma açısından yatırımcılar için daha uygundur.

Grayscale CEO’su, SEC başkanının geçmişte Bitcoin ile yaşadığı belirli sorunlar nedeniyle spot ETF yerine Bitcoin vadeli işlem ETF’sini tercih ettiğini düşünüyor. Ancak Sonnenshein, hem Bitcoin spot hem de vadeli ETF’lerin piyasaya aynı anda girmesine izin verilmesi gerektiğine inanıyor. Sonnenshein ayrıca El Salvador’un resmi olarak Bitcoin’i kabul ettiğinden de bahsetti. Sonnenshein, bu benimsemenin çok fazla ivme taşıdığını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBorsadaki BTC Bakiyeleri En Düşük Seviyelerde
Sonraki İçerikKripto Paralar Düşüşe Geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz