Michael Burry Hisse Senedi Piyasasını Uyardı

Michael Burry
Michael Burry

ABD konut piyasasının çöküşünü tahmin ederek bir servet kazanan Amerikalı yatırımcı Michael Burry, finans şirketi MSCI tarafından yayınlanan ve kripto para birimlerinin ABD hisse senedi piyasası için oluşturduğu riskleri vurgulayan yakın tarihli bir raporu not aldı. MSCI, 7,1 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir hisse senedinin acemi endüstriye maruz kaldığını ifade etti. Bu, yalnızca Coinbase gibi halka açık kripto para şirketlerini ve Tesla gibi yeni varlık sınıfına yoğun yatırım yapan firmaları içerir. Son olarak, kriptoya yalnızca önemsiz düzeyde maruz kalan bir grup hisse senedi de bulunuyor.

Burry, hisse senetleri 7 trilyon dolarlık rakamın bir parçası olan şirketlerin 6.500 yönetim kurulu üyesinden sadece 79’unun kripto hakkında bilgili olduğu gerçeğini sorun ediyor. MSCI, kripto tutan şirketlerin hisse senetlerine bağlı 7.1 trilyon dolarlık piyasa değeri olduğunu söyledi. Ancak MSCI, 6.500 kurumsal yönetim kurulu üyesinden yalnızca 79 kişinin kripto uzmanlığına sahip olduğunu da ekledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEthereum 4 Bin Dolara Yaklaştı
Sonraki İçerikMorgan Stanley Kriptonun Devamlılığına Dikkat Çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz