Merkle, Hash Hızını 8 Ayda Yüzde 900 Artırdı

Dünyanın en büyük bitcoin madencilik teçhizatı üreticilerinden biri olan Bitmain ile ortak girişimi bulunan Bitcoin madencisi Merkle Standard, son sekiz ayda toplam bilgi işlem gücünü veya hash oranını yaklaşık 0,3 EH/s’den 3,1 exahash’a (EH/s) çıkardı. Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre madencilik şirketi, Güney Carolina tesisine ek 40 megavat (MW) madencilik kapasitesi getirerek toplam madencilik kapasitesini 140 MW’a çıkardı. Site, Bitmain’in en yeni madencilik teçhizatı olan S19J Pro ve S19 XP’yi kullanarak bitcoin (BTC) madenciliği yapacak.

Merkle gibi bazı madenciler, piyasa sonunda dönüştüğünde konumlarını sağlamlaştırmak için ayı piyasası sırasında tesislerini kurmaya devam ettiler. Güney Carolina’daki Blue Ridge, Merkle’nin ikinci tesisi ve web sitesine göre 2024’ün sonunda 80 MW değerinde madencilik kapasitesine sahip olacağı tahmin ediliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikRipple CEO’su Sosyal Medyadaki Dolandırıcılık Hesaplarından Şikayetçi
Sonraki İçerikDavid Gokhshtein’den Xrp Tahmini

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz