Merkez Bankası: Binance Hollanda’da Yasa Dışı

Ülkenin merkez bankası tarafından yayınlanan 18 Ağustos tarihli bir açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Hollanda’da faaliyet göstermesine izin verilmiyor. De Nederlandsche Bank (DNB), şirketin gerekli yasal kaydı alamadığını ve bu nedenle Binance borsasının hizmetlerinin ülke içinde yasa dışı olduğunu iddia etti. Bu, Binance’in Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası ile uyumlu olmadığı ve yasa dışı olarak sanal ve güvene dayalı para birimleri arasında takas hizmetleri sunduğu anlamına gelir. Bankanın sözcüsü merkez bankasının Binance’e karşı harekete geçebileceğini, ancak şu an için herhangi bir ayrıntı bulunmadığını söyledi. Buna karşılık Binance, “zamanı gelince” DNB’den lisans onayı almayı hedeflediğini ifade etti.

Binance borsasının ülkelerin düzenleyicileriyle başı dertte. Binance kısa süre önce İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Polonya, Tayland, Cayman Adaları, Malta ve diğer ülkelerde ciddi düzenleyici incelemelere girdi. CEO Changpeng Zhao, güçlü bir uyumluluk geçmişine sahip birinin onun yerini almaya istekli olması durumunda istifa etmeye istekli olacağını bile söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz