Merkez Bankası Başkanı: İki Hafta İçinde Kripto Para Düzenlemeleri Yapılacak

Türkiye Merkez Bankası başkanı Şahap Kavacıoğlu, iki hafta içinde geniş kapsamlı kripto para birimi düzenlemelerini duyurmayı planladığını belirtti. Kavacıoğlu, hükümetin kripto parayı yasaklamak gibi bir niyeti olmadığını ifade etti. Başkan, iki hafta içinde açıklanacak olan kripto düzenlemesinin neleri içereceğini belirtmezken, bunun “kriptonun” yasal tanımını netleştireceğini ve kurumların kriptoyu nasıl depolaması gerektiğini yöneteceğini ima etti. Bununla birlikte Kavacıoğlu, Türkiye’de son zamanlarda yerli kripto para borsalarında yaşanan skandalların ardından kripto düzenlemelerinin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Son bir haftada meydana gelen Thodex ve VeBitcoin kripto para borsalarındaki sorunların ardından Kavacıoğlu’nun açıklaması kritik bir zamanda geldi. Bilindiği üzere Thodex borsası aniden kripto para ticaretini durdurdu ve ardından borsa CEO’sunun Arnavutluk’a 2 milyar dolar değerinde kripto para ile kaçtığı ortaya çıktı. Bunun ardından VeBitcoin borsasının da kripto ticaretini durdurması kullanıcıları korkuttu. Dün sabah saatlerinde VeBitcoin CEO’su gözaltına alındı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz