McDonald’s İlk NFT’sini Yayınladı

McDonald's
McDonald's

Bugün McDonald’s, işini Anakara Çin’e genişletmesinin 31. yıl dönümünü kutlamanın bir parçası olarak ilk NFT’sini yayınladı. Çin’deki kripto ve blok zinciri olaylarını ve haberlerini kapsayan 8BTC haber kaynağı, Çin pazarına girişinin 31. yıldönümünü kutlamak için McDonald’s China’nın “Big Mac Rubik’s Cube” adlı ilk NFT’sini yayınladığını duyurdu. Bu, şirketin Çin’deki çalışanlarına ve müşterilerine daha sonra vermeyi planladığı 188 NFT’nin ilki. “Big Mac Rubik Küpü”, Şanghay’ın batı yakasında bulunan yeni genel merkez binası şeklindedir.

CEO Zhang Jiayin’e göre, McDonald’s China, non fungible token (NFT) piyasaya süren ilk yerli restoran markası oldu. Yeni moda trendlerinin ve son teknolojilerin McDonald’s için her zaman önemli olduğunu sözlerine ekledi. Eylül ayının başlarında Bitcoin’in El Salvador’da yasal para birimi hale gelmesiyle birlikte McDonald’s Bitcoin’i kabul etmeye başladığını bildirdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBloomberg: SEC Bitcoin ETF’lerini Onaylayabilir
Sonraki İçerikDeFi Sektörü Rekor Kırıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz