Max Keiser’den Hiper Enflasyon Yorumu

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Tanınmış Bitcoin yatırımcısı Max Keiser, Bitcoin 100.000 dolara yükseldiğinde yaklaşan USD hiperenflasyonu etrafında “gerçek” paniğin yaşanacağını ifade etti. Keiser, The New York Times köşe yazarı Virginia Heffernan’ın Bitcoin ve Jack Dorsey’in yakın zamanda tweetlediği USD hiper enflasyonu hakkındaki son tweetinden bahsetti. Gazeteci, Bitcoin seven Twitter CEO’sunu “hiper enflasyonu ortaya çıkarmak ve bu nedenle tweet atmakla” suçladı. Dorsey’e yanıt veren Virginia Heffernan, Mark Zuckerberg, Dorsey ve hatta Elon Musk gibi kendi yeni para birimini oluşturan veya mevcut yeni bir para birimi modelini uygulamak için elinden gelenin en iyisini yapan herkesin panik yaratmaya başlayacağını varsaydı.

Finans piyasası uzmanı Keiser ise ABD’deki ve ardından küresel ekonomideki “gerçek” paniğin, Bitcoin göz kamaştırıcı 100.000 dolara ulaştığı anda muhtemelen artacağını tweetledi. Keiser, USD’ye olan güvenin düşmeye devam etmesi nedeniyle para birimini mega çöküşe götürecek bir hiperenflasyonla karşı karşıya kalmaya hazır olduğunu belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz